З чого виготовляють скло?

Головна
Статті
З чого виготовляють скло?

 

З чого виготовляють склоСкло зображують із себе тонкий, еклектичний, міцний, непроникно густий для природних частин, прозоре або напівпрозоре речовина, що використовується майже в усіх областях нашого щоденного життя. Якщо коротко, скло це матеріал який є кристалічною структурою, який отримуємо шляхом переохолодження, з різних окислів. Ось і один з цікавих фактів про цей матеріал. Скло насправді може бути перероблено на всі 100% при цьому не втрачаючи якості.

З чого виготовляють скло – відео огляди від ™ОКна5

З чого виготовляють скло – склад скла:

Скло в основному робиться з сирого матеріалу, який плавиться при моторошно високій температурі. Пісок природно є головним компонентом цього матеріалу, але, на технічному рівні, основним складовим інгредієнтом є елемент піску, а саме кварц, він же діоксид кремнію, а в точності кварцовий пісок або кремнезем. Кварц зазвичай може з’єднується з іншими компонентами, які можуть відрізнятися. Це подібні елементи, як: кальцинована сода (карбонат натрію); доломіт (мінерал з класу карбонатів); вапняк; (Вторинне скло); склобій, а також інші хімікалії. Скло виробляється шляхом охолодження розплавлених при температурі від +300 до + 2500C наш компонент, з достатньою швидкістю, щоб усунути утворення видимих ​​кристалів. Досить одного піску для того, щоб виробляти скло, але температура потрібна для його плавлення, в загальному буде значно вище. З цієї причини сода додається в якості добавки. Вапняк робить його більше міцним. Зазвичай це є найкращим складом: приблизно 75% кремнезему, 10% вапна і 15% соди.

Що таке силікатне скло?

Силікатне скло – це звичайнісіньке скло, але дуже міцне. Перелік виробів фактично нескінченний: посуду, декор, окуляри, лабораторні судини, вікна і до сотні інших предметів, ми прямо або в деякій мірі використовуємо в нашому щоденному житті. Силікатні скла саме в твердому стані більш стійкі до реагентів, і до дії атмосферних явищ, що особливо важливо при виготовленні вікон і фасадів.

Структури і види скла

З чого виготовляють склоСкло може бути вироблено також природним шляхом, тобто в умовах природи. Наприклад, при попаданні блискавки в пісок або в вулканах. Таке скло позначається як безформне. Це слово прийшло з грецької мови і означає «без форми». Але незважаючи на такий величезний вік даного матеріалу, – остаточна структура скла до цих пір ще не вивчена. Наприклад, різні скла завжди будуть мати різну будову, є відмінності навіть у будові основної маси скла і поверхневого шару. Також, впливає і технологія, при якій виготовляється скло. Зрозуміло, що деякі матеріали під дією сонячних променів втрачають свій оригінальний колір, а саме тьмяніють. Трапляється це тому, що молекулярна сітка – компонент матеріалу рівномірно слабшає під дією фотонів.

Основні види скла:

Кварцеве – це матеріал, який є одним з цінних матеріалів для науки та індустрії. Сировина – природний кристал, який видобувається з землі у вигляді гірського кришталю або пегматитового кварцу. Часто використовується для виготовлення деталей в механіці.

Рідке – це скло напевно є найважливішим нанотехнологічної продуктом. Зазвичай воно захищає будь-яку поверхню від будь-яких пошкоджень. Справжня знахідка для любителів телефонів.

Богемське – саме це скло кращої якості. Гарний дизайн і багата історія. Часто використовується для посуду.

Плоске – цей вид скла часто використовується для вікон, дверей, сонячних панелей, для автомобільного скла і тд. Скло виготовляють шляхом розподілу рідкого скла до потрібної товщини і форми.

Склокераміка – це скло використовується для посуду, плит, а раніше використовувалося для дзеркал. Завдяки цьому і стала популярна склокераміка. Вона має аморфну фазу. Проводиться шляхом кристалізації.

Стінові склоблоки – склоблоки забезпечують вишуканий вигляд при попаданні сонячного світла. Вони виготовляються з різних половин. У процесі плавлення ці половини отжигаются. Саме ці скла використовуються в основному для будівництва несучих стін.

Броньоване – це скло куленепробивне. Часто варто для захисту в банках, ювелірних магазинах. Броньоване скло багатошарове і його складно пробити. Виготовляється за особливою сучасною технологією. Це скло надає вам безпеку.

Світлочутливі – це кристально чисте скло. Використовується для виготовлення деяких компонентів для складних микросистем. Є можливість отримати зображення шляхом утворення металевих частинок

Скловолокно – використовується для виготовлення дверей, дощок для серфінгу, спортивного обладнання та для автомобільних деталей. Що б отримати скловолокна потрібно розплавлене скло пропустити через дуже тонкі отвори, таким шляхом вийдуть скляні нитки.

Кришталь – використовується для декору, так як це особливий вид скла. Відбувається різке оптичне явище при різанні матеріалу, і таким чином з’являється блиск.

Так само інші види скла:

  • армоване
  • ламіноване
  • загартоване
  • енергозберігаюче

Вважають, що найбільшим і магічним матеріалом є саме скло. Воно скрізь і без нього ніяк не обійтися.