Тепла підлога на балконі і лоджії

Головна
Статті
Тепла підлога на балконі і лоджії

При ремонті і переплануванні сучасних квартир дуже затребувана установка теплих підлог, особливо на лоджіях і балконах.утеплення балконів і лоджій київ Завдяки такому підходу, в комплексі з продуманим утепленням і монтажем енергозберігаючих вікон, балкон (лоджія) стають повноцінним житловим приміщенням – зоною для творчості або відпочинку, їдальнею, бібліотекою, робочим кабінетом або іншим. Це практичне і вигідне вкладення коштів і трудовитрат, що дозволяють розширити корисну територію житла, надати йому індивідуальності, функціональності і комфортабельності.

Основні етапи утеплення балкона або лоджії

Основні етапи утеплення балкона або лоджії
Підлога на балконі і лоджії

Щоб змінити функціональне призначення балкона або лоджії, крім облагородження, слід виконати їх комплексне утеплення, в якому важливим моментом є установка теплих підлог. Це дозволить створити сприятливу атмосферу, де буде охоронятися комфортна температура.

  • Скління балкону лоджії. Бажано встановити енергозберігаючі вікна, які будуть зберігати тепло і допомагати створювати комфортну атмосферу.
  • Утеплення стін і стелі. Слід використовувати спеціальні теплоізоляційні матеріали, такі як пінополістирол, пінопласт, пенофол або вата мінеральна. Також важливо закладати ретельно всі стики і щілини. Зверху дані матеріали облагороджуються зовнішньої обшивкою (гіпсокартон, панель ПДФ, пластик, дерево).
  • Зовнішнє оздоблення. Зовнішня обшивка сайдингом або профнастилом виступає додатковим елементом утеплення і герметизації, забезпечуючи захист від негативного кліматичного впливу.
  • Тепла підлога. Установка додаткового обігріву дуже важлива, так як попередні етапи утеплення тільки допомагають зберігати комфортну температуру повітря, але не нагрівають його. Підлога з підігрівом вирішує цю задачу, при цьому він значно зручніше, компактнішою і раціональніше різних опалювальних радіаторів і всіляких обігрівачів.

Перетворити балкон або лоджію в житловий простір можна двома способами: зробивши об’єднання з кімнатою / кухнею або утепливши без виконання суміщення.

Оздоблення балкона під ключ відео огляди від ™ОКна5

Підлога на балконі і лоджії – головні системи, що застосовуються для утеплення підлоги

підлога на балконі і лоджії фото Окна 5
Підлога на балконі і лоджії

Для утеплення території балкона (лоджії) застосовуються чотири основні системи теплої підлоги. Який варіант віддати перевагу залежить перш за все від типу і матеріалу застосовуваного підлогового покриття.

  • Кабельний.Універсальний, практичний і довговічний тип статі з підігрівом, які функціонують завдяки електричному кабельному нагрівачу. Може експлуатуватися з покриттям підлоги різного типу. Укладається на площі будь-якої форми і розміру. Трудомісткий спосіб установки, який вимагає заливки 3-5 сантиметрів цементної стяжки.
  • Інфрачервоний плівкового типу.Призначений для підлогових покриттів, які монтуються сухим методом, таких, як паркет, ламінат, ковролін. Нагрівальним елементом виступають нанесені карбонової пастою смуги, які запаюються між поліестеровими кулями. Встановлює просто і швидко, його можна експлуатувати відразу ж після монтажу. Також можна, а іноді і потрібно, застосовувати інфрачервону плівку для додаткового утеплення, встановлюючи її в стелю або стіни.
  • Стрижневою.Дана обігрівальне система відноситься до інфрачервоного типу. Встановлюється двома варіантами в залежності від обраного матеріалу підлогового покриття. Під плитку або керамограніт укладається в шар плиткового клейового складу. Під паркетну дошку, ламінат або ковролін як вирівнювач в тонкий шар стяжки
  • Нагрівальний мат. Нагрівальна система, що складається з електричного кабелю невеликого діаметра, яка розташовується змійкою і кріпиться на особливій монтажної сітці. Вона укладається під плитку або керамограніт в тонкий шар плиткового клею (1,0-1,5 см).

Який би вид теплих підлог не встановлювався, знадобитися використання спеціального терморегулятора або, так званого термостата. Призначено цей пристрій для включення / вимикання для підлоги нагрівальної системи, регулювання температурного режиму, що дозволяє в результаті витрачати електроенергію більш економно. До одного термостата можна підключити пару приміщень, мікроклімат в яких буде схожим. Тобто при суміщенні балкона з кімнатою досить одного термостата. Але якщо планується окреме повноцінне функціональне приміщення, то для нього знадобитися свій терморегулятор.

Підлога на балконі і лоджії з підігрівом для зміщених кімнат з балконом (лоджією)

У ситуаціях, коли територія балкона (лоджії) об’єднується з житловою кімнатою, процес утеплення ускладнюється і подовжується. Потрібно демонтувати балконний блок (двері і вікно), що вимагає додаткового часу та ресурсів. Але в підсумку відкривається більше можливостей для втілення різних функціональних і інтер’єрних ідей.

Після об’єднання виходить приміщення з розширеною територією і загальним мікрокліматом. Тому вибирати підлогове покриття на балкон можна таке ж, як в основному приміщенні. У такій ситуації буде досить для нормального обігріву нагрівальної підлоги системи стандартної (середньої) потужності. Наприклад, якщо балкон об’єднали з кухнею і на підлогу планується лягати плитка, найкраще вибрати нагрівальний мат. Якщо лоджію поєднали з кімнатою, то прекрасно підійде плівкова інфрачервона підлога, адже його без проблем можна встановлювати під ковролін, паркетну дошку або будь-ламінат.