Шумоізоляція вікон

Головна
Статті
Шумоізоляція вікон

звукоизоляция окон киевХороша звукоізоляція – необхідна характеристика вікон, завдяки якій створюється комфортна атмосфера в приміщеннях за рахунок огорожі від всіляких зовнішніх шумів. Надмірний шум з вулиці негативно впливає на нервову систему і загальне самопочуття людини, заважає сконцентруватися на роботі, порушує сон і спокійний відпочинок. Особливо важлива якісна звукова ізоляція вікон у великих містах, а також в будинках, що знаходяться недалеко від швидкісних трас, залізниць та інших дратівливих джерел шуму.

Якою має бути звукоізоляція в приміщеннях?

Як правило, в кожній державі встановлені національні нормативи звукоізоляції, але також є інтегральні міжнародні параметри. Так, при закритих вікнах індекс ізоляції шуму повинен бути не менше 30 дБ. Також існує класифікація рівнів шумів.

Таблиця – Класи рівнів шумів

Дц (децибел)ХарактеристикаИсточники шума
0ничего не слышноабсолютная тишина
20едва слышно шепот на расстоянии 1 метр, тишина читального библиотечного зала
40довольно слышнообычная речь человека, шум малоинтенсивной улицы
50отчетливо слышно повседневные рабочие и бытовые разговоры, норма административных, офисных и рабочих помещений
60-80шумно шум дорог с высокой и средней интенсивности движения
100очень шумношумовой фон промышленных цехов, оркестра, вагона метро, раскатов грома и пр.
130невыносимо шумно (болевой порог)самолёт на старте
 

Сучасні конструкційні можливості дозволяють забезпечити максимальні показники звукоізоляції віконних виробів. Якісне пластикове вікно повинно забезпечувати в житловому приміщенні допустимий рівень шуму в 40 Дб, при показнику 80 Дб на вулиці.

Від чого залежать звукоізоляційні характеристики вікон

Значна частина віконної конструкції (близько 90% площі) складається з склопакета, який більшою мірою відповідає за шумоізоляцію. Залежно від конструкції, склопакет, встановлений герметично в віконну раму, може знижувати рівень шуму на 40-50 дБ. Вікно з стулками менш надійне з точки зору шумоізоляції, особливо якщо стулки прилягають нещільно.

Головні чинники, від яких залежить звукоізоляція вікна:

 • Товщина скла і їх кількість в склопакеті;
 • Ширина повітряних камер між стеклами;
 • Заповнення камер інертними газами;
 • Герметичність стику склопакета з профілем;
 • Правильно виконані монтажні роботи;
 • Якісна фурнітура та її регулювання.

На перший погляд шумоізоляція пластикових вікон – питання не складне, досить вибрати якісний склопакет відповідних характеристик. Але, як показує практика, цього недостатньо. Важливо здійснити правильний монтаж вікна, загерметизувати монтажні шви, зробити відкоси. Довіряти всі ці процеси слід професіоналам.

Таблиця – Класи звукоізоляції пластикових вікон

КлассСнижение уровня шума, Дб
1до 30
2до 32
3до 34
4до 36
5до 40
6свыше 40

Технології для підвищення шумоізоляції вікон

У сучасній віконній індустрії застосовуються конструктивні рішення і виробничі технології, які підвищують шумоізоляцію вікон. Є такі, які мають незначний вплив, але в комплексі з іншими рішеннями індекс звукоізоляції підвищують значно. Найбільш ефективні і поширені такі варіанти:

 • Якісні трьох- або двокамерні склопакети. Більш товсті скла і їх більшу кількість надійніше ізолюють від шуму. Для міських квартир і будинків, що знаходяться недалеко від трас, краще вибирати трикамерні склопакети з більш товстими скельцями. Для заміських будинків досить встановити стандартний двокамерний.
 • Скло різної товщини. Використання в склопакетах різних по товщині стекол дозволяє значно підвищити звукоізоляцію віконної конструкції. Прекрасним поєднанням є скла 6 і 4 міліметрів, навіть з однокамерним склопакетом таке рішення знижує рівень шуму до 32 дБ.
 • Асиметричні камери. Склопакети з асиметричними камерами (різну відстань між стеклами) дають хороші показники по шумоізоляції. Наприклад, двокамерний склопакет з відстанню між стеклами 10 і 6 мм знижує шум на 32-34 дБ.
 • Використання триплексу. Два скла, з’єднані спеціальною полімерною плівкою, поглинають частину звуків. Особливо ефективний по шумоізоляційних характеристиках склопакет з асиметричними камерами і з триплексом замість одного скла. Важливо враховувати, що така конструкція важча.
 • Шумопоглинаючі матеріали. Заповнення внутрішньої порожнини металопластикового профілю матеріалами поглинає шум (наприклад, мінеральною ватою) дозволяє підвищити звукоізоляцію вікна.
 • Наповнення інертними газами. Аргонове наповнення камер склопакет покращує теплоізоляційні властивості і підвищує звукову ізоляцію на 30%.

шумоизоляционные окна киев

Правильний монтаж вікон – гарантія якісної шумоізоляції

Важливо розуміти і враховувати, що для забезпечення надійної звукоізоляції приміщення недостатньо вибрати вікно з якісним склопакетом. Необхідно також здійснити правильний професійний монтаж з герметизацією швів і встановленням відкосів. Це стане гарантією тривалої і надійної експлуатації вікна.

Основні правила правильного монтажу шумоізоляційної віконної конструкції:

 • Не допускати перекосу рами, так як незначне відхилення знижує щільність притвору і погіршує звукоізоляцію;
 • Використання монтажної піни з високими показниками поглинання шуму (приблизно до 60 дБ);
 • Обов’язкове заповнення швів з вулиці і всередині приміщення;
 • Монтажний зазор повинен бути не більше трьох сантиметрів;
 • Правильні відкоси з додатковою шумоізоляцією (прошарок пінополістиролу або мінеральної вати).Монтаж звукоізоляційних вікон Варто довіряти досвідченим майстрам з надійніх компаний, які виконають його професійно и нададуть гарантію на виконані роботи. Вони знають, як поліпшити показники шумоізоляції и забезпечити тривалу службу віконних конструкцій зі збереженням важливих експлуатаційних характеристик.

Покращуємо додатково звукоізоляцію встановлених вікон

Нерідко виникають ситуації, коли встановлені звукоізоляційні склопакети, але в приміщення проникає шум і виникає некомфортна обстановка. Найчастіше шумоізоляція склопакетів тут ні причому, проблема може бути викликана неправильним монтажем, зносом або розрегулюванням фурнітури. У такій ситуації рано думати про заміну скління, можна просто поліпшити шумоізоляційні показники встановленого вікна, що обійдеться значно дешевше. Зробити це доступно такими способами:

 • Регулювання або заміна фурнітури. Важливо, щоб стулка до рами прилягала щільно, якщо між ними є зазор навіть 1 мм, знижується в два рази звукоізоляція. Регулювання фурнітури часто дозволяє повністю вирішити цю проблему. Бувають ситуації, коли фурнітуру краще замінити.
 • Заміна ущільнювача. Згодом віконний ущільнювач зношується, стискається і втрачає свої властивості. В результаті погіршує теплова та звукова ізоляція, тому ущільнювач однозначно краще замінити.
 • Герметизація монтажного шва. Бувають ситуації, коли спочатку був неправильно зароблений монтажний шов (порушена технологія або використовувалася неякісна монтажна піна). Це знижує звуко- і теплоізоляцію вікна, тому варто зробити повторну герметизацію шва, дотримуючись технології.
 • Звукоізоляція відкосів. Відкоси з’єднують візуально вікно зі стіною, виконуючи не тільки декоративну, а й захисну функцію. Якщо при монтажі відкосів під них закласти  прошарок пінополістиролу або мінеральної вати, це значно підвищить шумоізоляцію вікна.

Якщо ви зацікавлені в якісній шумоізоляції вікон, краще звертайтеся до професіоналів. Не намагайтеся вирішити дане питання самостійно, це вам обійдеться затратно по часу, витраті сил  і грошей. Фахівці запропонують оптимальний варіант шумоїзоляційного скління для конкретного приміщення, враховуючи побажання, переваги і фінансові можливості замовника.