Коли можна проводити шумні ремонтні роботи

Головна
Статті
Коли можна проводити шумні ремонтні роботи

Як мають проводити шумні ремонтні роботи? Наступні два нормативних акта встановлюють вимоги до проведення шумних ремонтних робіт і шуму в багатоквартирних будинках в Українішумоизоляция окон

  • Закон України № 4004-XII від 24.02.1994 року («Об’єднання санітарного та епідемічного благополуччя»);
  • Постанова Кабінета Міністров України № 45 від 24.01.2006 («Про внесення змін до Постанови КМУ відносно правил користувальників розміщення живих стройонів»).

Отже, шуміти забороняється:

  1. У робочі дні: з 21 години вечора до 8 години ранку (в робочі суботу та неділю можна шуміти в цих же діапазонах, якщо вони офіційно визнані робочими згідно із законодавством). При цьому законодавство розмежовує ремонти (їх можна до 21.00) і галасливі вечірки і крики (їх можна до 22) – і тільки за умови, що шум проникає в інші приміщення. Тобто, якщо він не проникає до ваших сусідів понад зазначених санітарних норм – то галасуйте собі на здоров’я цілодобово!
  2. У вихідні та святкові дні: цілодобово, і це зачіпає період, починаючи з 21.00 (22.00) останнього робочого дня на тижні до настання 8.00 ранку першого робочого дня наступного робочого тижня.

Максимально фіксується рівень шуму – 55 децибел, вище порога якого теоретично можна підніматися.

Нюанси генерації шуму і шумоізоляції

Ряд робочих інструментів видає куди більший номінальний звук, ніж

шумні ремонтні роботи той, який дозволений максимально. Так, перфоратор фірми Бош може видавати 101 децибел, фрезер GOF – 100 дБ, рубанок GHO – 96, а Лобзик GST – 94 дБ.

Однак буде вам відомо, що це – рівень шуму, що видається в вашому конкретному приміщенні. Міжкімнатні і тим більше, міжквартирні перегородки мають коефіцієнти шумоізоляції, що зменшують рівень шуму, що надходить в інші квартири. За існуючими нормативами індекс ізоляції повітряного шуму міжкімнатних стіни повинен бути мінімум 52 дБ, а міжквартирні стіни – 62 дБ і вище. Крім того, у вашій квартирі і в сусідніх можуть бути встановлені додаткові шумоізоляційні матеріали, які в своїй масі дають від 15 до 55 дБ додаткової ізоляції. Виходить, що, навіть працюючи максимально гучним інструментом, який генерує 101 дБ, в сусідній квартирі це може відчуватися як 24 дБ (101-62-15 *).

* – візьмемо мінімум.

На практиці ж, шумопоглинання стін може бути набагато нижче заявленого, а додаткової шумоізоляції в вашій і сусідній квартирі може не бути зовсім. Крім того, відкриті у вас і у сусідів вікна / двері створюють досить сильний ефект проникнення звуку, який майже не буде гаситися. У підсумку, в сусідській квартирі чутність може бути більш ніж 55 дБ.

До ремонтних робіт на балконі або лоджії, а також фасадних робіт застосовуються всі ті ж обмеження, описані вище. Засклення балконів тільки тоді не буде перевищувати максимального рівня шуму, коли проводиться установка панелей на голі стіни. Але тоді, коли є необхідність трощити минуле скління, розширювати балкон, свердлити зовнішні стіни і т.п. – рівень шуму буде помітний.

До речі, для фіксації рівня шуму треба користуватися шумометр – спеціальним акустичним приладом. Але практика показує, що майже ні у кого його немає на руках – навіть у тих шкідливих сусідів, що скаржаться на шум, видаваний вашими ремонтними роботами. А для складання протоколу адміністративної відповідальності поліцейськими, вони зобов’язані зафіксувати рівень шуму на момент їх прибуття (якщо правопорушення ще триває). Чи варто відзначати, що у них теж може з собою не бути шумометр (його наявність – це, швидше, виняток із правил).

Шумні ремонтні роботи на відео ™ОКна5

Штрафи та відповідальність за порушення правил

Отже, ми підійшли до моменту, що цікавить порушників тиші і тих, хто викликає копів для упіймання перших.

Відповідальністю за порушення наділені фізичні і юридичні особи. Вони можуть отримати усне попередження (при першому порушенні), або штрафи:

  • від 85 до 255 грн. (Для фізосіб за перше порушення);
  • від 255 до 510 грн. (Для юросіб за перше порушення);
  • від 255 до 510 грн. (Для фізосіб за друге порушення протягом цього ж року);
  • від 850 до 7650 грн. (Для юросіб за друге порушення);
  • вилучення предметів або інструментів порушення тиші (для обох категорій осіб за третє і подальші порушення).

Більш високої міри покарання за порушення не передбачено. Хоча вже згаданий Закон має відсилання на кримінальну відповідальність, але на ділі немає дієвого механізму її застосування за гучні ремонти.