Можливості та нюанси приєднання лоджії до кімнати

Головна
Статті
Можливості та нюанси приєднання лоджії до кімнати

утеплення і приєднання лоджії до кімнаті київСтандартні квартири найчастіше менш просторі, комфортні і функціональні, як хотілося б. Вирішити дану проблему часом допомагає приєднання балкона або лоджії до суміжній кімнаті. На перший погляд це непростий і трудомісткий процес, що складається з комплексу підготовчих і ремонтних робіт. Але, з іншого боку, даний спосіб поліпшення і збільшення житлового простору для багатьох більш доступний, ніж придбання нового житла з більшою площею.

Не всі, хто проживає в невеликих квартирах можуть зважитися на таку реконструкцію. Адже потрібно все реалізувати технічно і юридично правильно, а це не завжди просто і доступно. Важливо розуміти, як можна демонтувати балконний блок і стіну. Чи можливо це зробити безпроблемно? Чи потрібно отримувати дозволу на перепланування у відповідних інстанціях?

Законодавчі моменти

З юридичного боку лоджія є неопалюване приміщення, площа якого не входить в загальну квадратуру житла, але є її частиною і фіксується в документації. Її приєднання є реконструкцією квартири, яка зачіпає її конфігурацію і збільшує житловий простір. Згідно із законодавством України будь-які реконструкції та перепланування повинні проводитися відповідно до норм і вимог закону, узгоджуючись в уповноважених інстанціях.

В процесі суміщення кімнати з балконному виконується їх об’єднання шляхом демонтажу блоку двері і вікна, а також стіни, повністю або частково, в залежності від ситуації. Такі ремонтно-будівельні дії однозначно потрібно узгоджувати в компетентних органах. Організаційні або технічні помилки можуть привести до виникнення проблем з керуючою компанією або держорганами. Після суміщення збільшується загальна житлова площа, що має прописуватися документально.

Чи у всіх випадках можна виконати приєднання

Для суміщення лоджії з кімнатою потрібен демонтаж вікна і двері, підвіконного блоку, а в деяких випадках бічних стін, зони під прорізом і дверного порога. Але не у всіх ситуаціях такі рішення допустимі. Залежить це від технічних особливостей, що дозволяють змінити тепловий контур житла. Ресурси розглядаються і оцінюються проектною організацією в кожному конкретному випадку, при їх наявності розробляється проект перепланування.

Ще одне важливе питання стосується допустимості зміни навантаження на інженерні мережі, які існували спочатку. Цей момент також обов’язково оцінюється проектною компанією при розробці документації. В результаті пропонується оптимальне рішення, на основі якого реалізується приєднання в певній квартирі конкретного будинку.

Головні критерії, що дозволяють зробити приєднання лоджії до кімнати

Приєднання лоджії до кімнати Київ вул. Дорогожицька 16_А
Приєднання лоджії до кімнати Київ вул. Дорогожицька 16А

Щоб узгодження реконструкції було успішним, варто спочатку самостійно оцінити доступність законного приєднання лоджії до кімнати. Для цього потрібно звернути увагу на такі головні моменти:

  • Зовнішнє скління. Може бути зроблено спочатку забудовником або після самостійно господарем, але обов’язково по затвердженої концепції скління будівлі. Якщо зовнішнє скління було виконано не забудовником, і воно не відповідає затвердженій концепції, при узгодженні проекту об’єднання виникнуть проблеми. Таку перепланування не вдасться узаконити при її самовільному виконанні.
  • Стіна, що відокремлює від кімнати. Повний демонтаж можливий в тому випадку, якщо вона не є несучою, і то з застереженнями. Коли конструкція несуча, роботи по демонтажу заборонені. Якщо розташування квартири вище рівня землі на 15 метрів, слід передбачати пожежну безпеку. У такій ситуації повні демонтаж дозволяється за умови існування другої лоджії, де можна сховатися під час пожежі. Якщо її немає, то робити повний демонтаж неприпустимо, слід залишати глухий пожежний простінок шириною не менше 1,2 метрів.
  • Зміна теплового контуру. Слід заздалегідь оцінити, чи можна створити комфортну температуру в приміщенні після його розширення. Якщо такий інженерної можливості не існує, то проект навряд чи буде затверджений. Після приєднання лоджія стає опалювальною площею, де можна розміщувати опалювальний радіатор, найчастіше на парапеті. Також можна зробити утеплення огороджувальної конструкції, що дозволить забезпечити в об’єднаній території нормальну температуру.

Поєднання з лоджією можна не погоджувати, якщо скління лоджії вироблено відповідно до законодавчих норм, і при об’єднанні потрібно тільки демонтаж дверного і віконного блоку.

Приєднання лоджії до кімнати відео від ™ОКна5

Нюанси об’єднання лоджії з кімнатою

При такій переплануванні змінюється тепловий контур квартири. основними
об'єднання лоджії з кімнатою Київелементами виступають палітурка вікна і конструкції огорожі, які стикаються із зовнішнім середовищем. Для створення комфортної температури утеплюються бічні стіни, парапет, стеля та підлога.

Якщо цих заходів недостатньо, слід передбачити додаткові елементи обігріву. Важливо, щоб опалювальна система будинку допускала збільшення навантаження на опалення певної квартири. Тоді є можливість установки ще одного радіатора. Це рішення обов’язково оцінюється проектною організацією.

Якщо можливості встановити опалювальний радіатор не існує, в ролі додаткового обігріву часто використовуються інфрачервоні панелі або «теплі» підлоги. Їх технічні параметри прораховує проектна компанія і прописує в відповідної документації.

Оцінюючи всі плюси і мінуси приєднання лоджії до кімнати, важливо знати такі моменти:

  • Юридичне вирішення питання не залежить від площі лоджії, але прямо пов’язане з технічними умовами, які визначаються проектною організацією в кожному конкретному випадку;
  • Квадратура житла змінюється як фактично, так і документально, до неї додають приєднане простір, не враховане до цього;
  • Оплата за опалювальні послуги розраховується за загальною площею житла, відповідно вона збільшиться;
  • Реконструкцію такого типу не потрібно узгоджувати з керуючою компанією, вона не мають на це законних повноважень, головне, щоб було узгодження з проектною інстанцією.

Приєднання до квартири балконного простору – процес цікавий і привабливий, що дозволяє не просто збільшити корисний житловий простір, а також зробити його більш комфортним і функціональним. Але важливо розуміти, що самовільне ремонт може призвести до непередбачуваних і неприємних наслідків, адже зміна несучої конструкції може бути небезпечно. Але якщо зробити все правильно і законно, звернувшись за допомогою до компетентних фахівців, то результат такого перепланування буде вельми успішним.