Чому пластикові вікна з часом жовтіють?

Головна
Статті
Чому пластикові вікна з часом жовтіють?

Якщо вам не пощастить – то ви можете зіткнутися з пожовтінням і навіть
пластиковые окна киевпобурінням пластиковій поверхні вашого металопластикового вікна. На жаль, заздалегідь дізнатися, як поведе себе вікно, при покупці або до неї, не можна – звичайна людина ніяк не потрапити на виробництво, що не проконтролює, скільки, чого і куди додається, і на етапі придбання немає ніяких дієвих методів розпізнання якості пластику вікна. Однак можна дати кілька рекомендацій, як цього уникнути. Але для початку розглянемо, чому пластикові вікна взагалі жовтіють.

З чого виготовляють пластикові вікна?

При виробництві до основи з полімерів виробники додають речовини, які відповідають за остаточні властивості вікна, так звані присадки. Зокрема:

 • фунгіциди (щоб уникнути грибка);
 • світлостабілізатори (щоб зберегти колір максимально надовго);
 • термостабілізатори (щоб пластик не міняв свою форму під сумнівом температур, в т.ч., швидких охолоджень, наприклад, коли на нагріту сонцем поверхню починає литися дощ);
 • пластифікатори (щоб надати йому пластичності і стійкості до натиснень, вигинів);
 • барвники (надають колір);
 • та інші.

Причини жовтизни вікон

Пожовтіння вікна – це фотографічний результат впливукупить пластиковые окна киев ультрафіолету на поверхню пластика. Якщо жовтизна вікна почалася – її зупинити неможливо. Чим довше пластик висвітлюється сонцем, тим сильніше і більш насиченим буде ставати цей негарний  відтінок. Сильне пожовтіння протягом декількох років може фактично означати навіть бурий, коричневий відтінок.

Серед факторів пожовтіння потрібно розглядати:

 1. Неякісне виробництво, коли в матеріал не були додані барвники та світлостабілізатори в потрібних кількостях. Іноді останні і зовсім можуть бути відсутні. Це можна побачити по низькій ціні продукції, помітно нижче середньоринкової.
 2. Неправильний догляд. Слід мити і витирати вікна тільки м’якою ганчіркою (бажано, без ворсу) і тільки мильною водою або спеціальними засобами для ПВХ поверхонь (їх можна купити в господарському або будівельному магазині). Уникайте лугів, кислот, парабенів, нафтенов, бензинів, гасу, оліфи і сильно їдких хімічних очищувачів. Всі вони можуть не тільки призвести до прискореної втрати кольору, але і до того, що сам пластик зруйнується або деформується, що також може привести до втрати герметичності. Крім того, абразивні миючі засоби та залізні скребки приведуть до того, що поверхня буде в подряпинах.

Як уникнути того, щоб пластикові вікна жовтіли?

 

 1. Дивитися по ціні і призначенню. Якщо у вас багато сонячного світла, можна вибрати спеціальний пластик з підвищеною УФ-стійкістю. Проти розтріскувань можна вибрати морозостійкий пластик.
 2. Просто виберіть модель іншого кольору. Білий може вицвітати, тоді як ви помітите, що інші кольори і фактури можуть почати бліднути дуже нескоро, якщо помітите взагалі. До речі, якщо ваше біле вікно вже пожовкло – можна поклеїти на нього кольорову плівку, що замаскує цю прикру.
 3. Купувати тільки у тих виробників, що давно на ринку України: Salamander, Veka, Rehau.
 4. Доглядати за поверхнею як наказано.