Чим відрізняються лоджії від балконів

Головна
Статті
Чим відрізняються лоджії від балконів

Чим відрізняються лоджії від балконівРозуміти, чим суттєво відрізняються балкони і лоджії необхідно, щоб запобігти непорозумінням при покупці квартирі, а також складності і проблеми при її ремонті. Це дві абсолютно різні конструкції, які зможе розрізнити візуально кожен уважний чоловік. Балкон виступає за площину периметра фасаду будівлі, а лоджія втоплена в нього і розташована з квартирою на одному рівні. Скління, утеплення і облагороджування даних просторів відрізняється, так як вони мають різні конструкційні та технічні особливості. Тому, перш ніж приступати до ремонтних робіт, слід уважно все вивчити, прорахувати і продумати.

Що собою являє лоджія?

Лоджія – приміщення неопалюваного типу, невелике за площею, яке вбудовано (втоплено) в будівлю і розташоване на одній підставі з квартирою. З двох сторін має стіни, з відкритою боку огорожу зі склом або без нього, а з боку, що примикає до приміщення, віконний блок з дверима. Обов’язково в лоджіях є стеля, майже завжди вони межують знизу і зверху з аналогічними конструкціями. У порівнянні з балконами вони ширші і просторі, їх конструкції більш надійні та стійкі, можуть витримувати значні навантаження.

Назва «лоджія» походить від італійського слова «loggia», що в перекладі означає «альтанка». Найперші варіанти з’явилися в саме в італійській архітектурі, вони представляли собою літні прибудови (альтанки) невеликого розміру на даху. Вони були прикрашені різними орнаментами і служили для відпочинку.

У наш час конструкції лоджій значно видозмінилися, вони розташовуються усередині будови, що не виступаючи за периметр його фасаду. Різноманітністю форм і зовнішнього вигляду вони не особливо виділяються, завжди повторюють архітектурні та конструкційні особливості будови. Існують дві основні різновиди лоджій:

  • Традиційні, що мають дві бічні стіни, які межують однією стороною з приміщенням, а протилежної дивлячись на вулицю;
  • Кутові, що виходять двома сторонами на вулицю, маючи одну бічну стіну і однією стороною приєднуючись до приміщення.

Так як конструкції лоджій більш надійні і здатні витримувати великі навантаження, їх можна переобладнати на свій смак. Можна склити, утеплювати і облагороджувати, об’єднувати з кімнатою, використовуючи різні оздоблювальні матеріали. Тут можна організувати зону відпочинку, зимовий сад, робочий кабінет або будь-яке інше приміщення для інших цілей.

Що собою являє балкон?

Балкон – невелике за площею неопалюване приміщення, яке виступає з площини фасаду будівлі у вигляді консольної майданчики з огорожею. Бувають відкритого і закритого типу, засклені і з утепленням. З архітектурної точки зору – це різновид тераси, що представляє собою майданчик з поручнями, яка укріплена на балках, які виступають зі стіни фасаду.

З одного боку балкон межує з приміщенням, від якого відокремлюється віконним блоком і дверима. З трьох сторін він не межує ні з чим, просто виходить на вулицю. Дана конструкція не здатна витримувати підвищені навантаження, адже вона тримається на одній несучої нижньої плиті. Тому будівельники не рекомендують робити засклення, утеплення та оздоблення балконів без попереднього його зміцнення спеціальними металевими конструкціями.

Стався термін «балкон» від французького «balkon», що бере своє коріння від старовинного німецького слова «« balko », що в перекладі означає« балка ». Обумовлено це тим моментом, що найперші балконні конструкції представляли собою прості виступи балки. З розвитком архітектурно-будівельної сфери балкони видозмінювалися, з часом з’явилися спеціальні огорожі.

Сьогодні типова конструкція – бетонна плита з металевим армуванням, яка по периметру оточена залізобетонними плитами. Різновидів форм балкона існує багато, крім традиційної прямокутної бувають закруглені або напівкруглі, трикутні, трапецієподібні, П- і Г-образні, подовжені і інші.

Відмінності в склінні лоджій і балконів

Відмінності в склінні лоджій і балконівКонструкції балкона і лоджії значно відрізняються, зокрема здатності виносити навантаження у них різні. Тому склити їх слід по-різному, враховуючи конструкційні особливості і технічні нюанси. Скління необхідно, щоб захистити приміщення від погодних умов, а також міського пилу і шуму.

Лоджії конструкційно більш надійні, так як вони є елементом фасаду будівлі і впираються на несучі стіни. На них можна робити практично все для облагородження і утеплення приміщення. Тому, як правило, ніяких істотних обмежень по склінню і його вазі немає. Можна вибрати будь-який варіант вікон, які будуть підходити з естетичних і технічним вимогам. Скління здійснюється тільки з одного боку або з двох в кутовому варіанті, що істотно знижує вагу і вартість віконної системи.

Скління балкона – процес більш складний і трудомісткий, так як мова йде про три сторони, а не про одну. В результаті тимчасові і матеріальні витрати будуть вище, ніж при аналогічних роботах для лоджій.

Засклення балконів можна зробити:

  • Повністю прозорим, встановлюючи склопакети з трьох сторін, відкриваючи і зберігаючи тим самим максимальний огляд;
  • Чи не повністю прозорим, передбачаючи обшивку пластиком або іншим матеріалом бічних стін і установку склопакета тільки з передньої сторони.

Вибір способу скління балконів ґрунтується на численних чинниках, найважливішим з яких є стійкість конструкції і її здатність витримувати навантаження. Найчастіше, в стандартних багатоповерхових будинках найбільше навантаження на балконні конструкції може бути близько 200 кг. Це значно звужує варіанти скління, які можна вибирати. Для установки енергозберігаючих вікон та утеплення балкона потрібно все прорахувати, щоб навантаження було допустима. Для забезпечення безпеки потрібно зробити зміцнення балконної плити і конструкції.